Foliowe worki na żywność

Firmy produkcyjne oferują rozmaite opakowania na żywność. Osobna linia sprzedaży wytwarza pudełka, folie czy torebki dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją jedzenia, a osobna kieruje swoje produkty do prywatnych osób. Przechowywanie żywności w domu zawsze wiąże się z koniecznością zabezpieczenia jej przez zepsuciem, które może być przyczyną wyschnięcia poprzez trzymanie jej na wierzchu czy gnicia przez niedopuszczenie powietrza.

Popularne są opakowania aluminiowe, w których można przechowywać wyroby wędliniarskie, mięsne, rybne, ale także warzywne czy owocowe. Z aluminium wykonuje się także jednorazowe patery, na których można podać jedzenie czy tacki do grilla. Są to produkty dostosowane do przechowywania zarówno w zimnej, jak i wysokiej temperaturze. Specjalne foremki przeznaczone są do różnego rodzaju wypieków.

Częstym materiałem wytwórczym do produkcji opakowań na żywność jest tektura. Tacki tekturowe używane najczęściej w przemyśle cukierniczym służą do podawania ciastek lub tortów. Zawinięte w folie można przechowywać z lodówce. Kartony cukiernicze natomiast służą do długotrwałego przetrzymywania lub przenoszenia słodkości, mogą to być pudełka, podkładki i inne. Papier wykorzystują również pizzerie. Tektura falista lub gładka obleczona specjalnym tworzywem foliowym jest doskonałą podkładką dla takich wyrobów jak pizza, hamburger czy kebab.

Niektórym do przechowywania jedzenia służą torby foliowe. Krótkoterminowo można stosować tę metodę. Jednak pozostawianie mięsa czy owoców w reklamówce nawet na kilka godzin, może spowodować ich zepsucie. Opakowania foliowe bez obaw można stosować do mrożonek. Z folii polietylenowej o niskiej gęstości – LDPE – wykonuje się siatki nieszeleszczące. Z folii polietylenowej o wysokiej gęstości powstają reklamówki szeleszczące i matowe tzw. HDPE. Natomiast MDPE to mieszanka dwóch poprzednich gatunków, powstają z niej przeźroczyste, nieszeleszczące matowe torebki foliowe.

Producent folii oferuje wszystkie rodzaje opakowań, które można wykorzystać w domu. Są to na przykład folie termokurczliwe typu stretch, które używane są do zabezpieczania wszelkiego rodzaju produktów, folie polietylenowe, kaptury foliowe, worki śniadaniowe oraz zakupowe.